Chios Jobs

Περιφέρεια Βορείου Αιγαίου
 Δ/νση Ανάπτυξης Π.Ε. Χίου

Τμήμα Δια Βίου Μάθησης, Παιδείας & Απασχόλησης                                                                        Χίος    06 – 05 – 2022

Ζητείται Γραφίστας – στρια / Σελιδοποιός

Αρμοδιότητες:

-Δημιουργία μακέτας για χρήση σε έντυπα υλικά ή ηλεκτρονικά μέσα.

-Προτάσεις και ιδέες στη δημιουργία και προώθηση των εταιρικών προϊόντων.

-Δημιουργικός σχεδιασμός και επιμέλεια βιβλίου ακολουθώντας την εταιρική στρατηγική.

Απαραίτητα προσόντα:

– Προϋπηρεσία στη δημιουργία μακέτας διαφημιστικής, λογότυπο κλπ

– Προϋπηρεσία στο χώρο του βιβλίου, στήσιμο, σελιδοποίηση και παρακολούθηση έως την τελική εκτύπωση.

– Άριστη γνώση των προγραμμάτων Photoshop, InDesing και Quarkxpress,

– Άριστη γνώση εργασίας σε περιβάλλον MAC

– Απόφοιτος/ – η τμημάτων Γραφιστικής: ΑΕΙ, ΤΕΙ ή ΙΕΚ

Συνεκτιμώνται οι δεξιότητες:

-Προσωπικό ενδιαφέρον για το βιβλίο.

-Δημιουργικότητα, φαντασία, θετική διάθεση για συνεργασία και ομαδικότητα.

-Ικανότητα διαχείρισης χρόνου για παράδοση εργασίας σε αυστηρά deadlines.

Επιθυμητά:

– Portfolio εργασιών να συνοδεύει το βιογραφικό

– Καλή γνώση Αγγλικών

Προσφέρεται:

– Άμεση έναρξη εργασίας

– Σταθερός μηνιαίος μισθός, με ασφάλιση ΙΚΑ, αναλόγως προσόντων

– Σταθερό ωράριο εργασίας

– Ευχάριστο και φιλικό περιβάλλον εργασίας