Chios Jobs

Περιφέρεια Βορείου Αιγαίου
 Δ/νση Ανάπτυξης Π.Ε. Χίου

Τμήμα Δια Βίου Μάθησης, Παιδείας & Απασχόλησης                                                                            Χίος    24 – 08 – 2022

Αναζητείται Αδειούχος Υπεύθυνη/ος Κοινοτική/ός Φαρμακοποιός για τη στελέχωση φαρμακείου στην πόλη της Χίου

Ρόλος – Γενικές Αρμοδιότητες
Η/Ο Υπεύθυνη/ος Φαρμακοποιός σε στενή συνεργασία με τη διεύθυνση, εξασφαλίζει την εύρυθμη καθημερινή λειτουργία του φαρμακείου, διαδραματίζοντας σημαντικό ρόλο στην:
– διανομή φαρμακευτικών και παραφαρμακευτικών προϊόντων
– παροχή συμβουλών στους ασθενείς και στο κοινό
– οργάνωση και την επαγγελματική εικόνα του φαρμακείου
– προώθηση της υγείας και της ευημερίας στην τοπική κοινωνία

Προφίλ υποψηφίου
Η/ο κατάλληλη/ος υποψήφιος έχει επαρκή εμπειρία στο χώρο του κοινοτικού φαρμακείου και ειδικότερα στην εκτέλεση ιατρικών συνταγών. Παράλληλα, ο υποψήφιος διαθέτει τις κατάλληλες επικοινωνιακές και οργανωτικές δεξιότητες που της/ου επιτρέπουν να αναπτύξει τη πελατειακή βάση και να διαχειριστεί αποτελεσματικά τις καθημερινές λειτουργίες του φαρμακείου.

Απαραίτητα προσόντα – Προϋποθέσεις
– Άδεια Ασκήσεως Επαγγέλματος Φαρμακοποιού
– Τουλάχιστον 1-2 έτη εμπειρίας στη διανομή φαρμάκων και παραφαρμακευτικών προϊόντων σε κοινοτικό φαρμακείο
– Πολύ καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας
– Άνεση στο χειρισμό Η/Υ

Επιθυμητά προσόντα
– Γνώσεις και ενδιαφέρον για τα δερματολογικά καλλυντικά

Παροχές Συνθήκες Εργασίας
– Πολύ Υψηλές αποδοχές
– Ήσυχο, φιλικό και υγιές περιβάλλον εργασίας
– Πενθήμερη εργασία (Δευτέρα ως Παρασκευή)*

* Σε όλες τις αιτήσεις θα τηρηθεί απόλυτη εμπιστευτικότητα.

Αποστολή βιογραφικών : [email protected]
Τηλέφωνο επικοινωνίας : 6971980377